Сергій Вікторович Шуліков

Ім’я: Сергій Вікторович Шуліков

Позивний: Кабан

Місто: Житомир

Бойовий підрозділ: Заступник командира роти, інструктор з парашутно-десантної підготовки, 95-а окрема аеромобільна бригада, капітан Збройних сил України.

Дата народження: 11.05.1983

Дата загибелі: 28.07.2014

Місце поховання: Смолянське військове кладовище, м. Житомир.

Книга пам'яті загиблих: http://memorybook.org.ua/28/shulikov.htm

31-річний командир розвідувальної роти загинув 28 липня 2014 року під Шахтарськом від кулі снайпера (перебував на броні БТРа, коли розвідувальний загін потрапив у засідку терористів).

Удома залишилися вагітна дружина та двоє дітей — донька 2002 і син 2012 років народження.

14 листопада 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Із загиблим капітаном 95-ї бригади Сергієм Шуліковим прощалися 1 серпня у Житомирі.

«Це був не вибух гранати чи гранатомета. Це був постріл снайпера. Сергій був командиром розвідувальної роти, це справжній командир, він не ховався за спинами своїх підлеглих, завжди був попереду, даремно не ризикував життям підлеглих, був чуйним, доброзичливим, справжнім воїном. Особливо після тяжких боїв у Семенівці, коли розвідрота брала участь, і потім взяли Слов'янськ, у нас було декілька днів перерви, відпочинку. І там сталася така можливість, нагода поговорити по skype, і коли в нього був вільний час, він завжди набирав дружину і спілкувався з дружиною, я спостерігав за цим, я бачив, що він - чоловік, який дійсно переживає за свою сім'ю, за своїх дітей, незважаючи на те, що там стріляють, війна йде, він серцем був вдома», - розповідає товариш загиблого Василь Поворознюк.

Сергій Шуліков родом з Миколаївської області, там живуть його батьки.

«Ми зараз можемо спокійно жити, ми можемо радуватись життю, а вони не можуть, оце є дійсно велика печаль. Особливо у таких випадках, як зараз, що є дві дитини і дружина очікує третю - це крик душі. Я гарантую, обіцяю, що ці подвиги не будуть забуті, ці люди не будуть забуті, їм буде надано постійне забезпечення і гарантії життя, які заслуговують справжні герої», - виступив голова Житомирської ОДА Сергій Машковський.

Секретар Житомирської міської ради Любов Цимбалюк подякувала батькам Сергія Шулікова за те, що виростили справжнього захисника:

«До цієї пори я себе вважала віруючою людиною і ніколи не бажала нікому зла. Але хочу сказати, що сподіваюся в ці часи вперше у своєму житті, що ті люди, які стоять навпроти і стріляють у наших дітей, в наших чоловіків - вони будуть покарані, будуть покарані Богом, людьми і навіть своїми дітьми. Нехай буде світла пам'ять загиблому. Нехай буде пухом земля», - сказала Цимбалюк.